Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне звільнення.

1
19:18, 20.09.2024
Незаконне звільнення.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював на одному підприємстві вже більше 10 років. Мені подобалась моя робота, я віддавався їй повністю, але останнім часом став помічати, що мої колеги та керівництво почали ставиться до мене дуже недоброзичливо. Мені ставались різноманітні приміхи, почалися безпідставні виклики до керівництва. І нарешті, одного дня мені сказали, що я звільнений. Але я був впевнений, що це було незаконно, адже моє звільнення не було обгрунтоване. Мені не надали жодних пояснень, не було проведено жодних службових розслідувань, просто одного дня мені вручили наказ про звільнення. Я хочу звернутися до Вас з наступним питанням: які дії я повинен здійснити для того, щоб відстояти свої права? Чи є в мене шанси виграти справу, якщо я піду до суду? Які документи мне потрібно підготувати для цього? Чи можу я розраховувати на компенсацію моральної шкоди від підприємства? Яким чином відбувається процес відшкодування матеріальної шкоди в таких випадках? Які мої дії, якщо підприємство відмовиться виплачувати мені заробітну плату за останній місяць роботи?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:02, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації варто вжити наступних дій для захисту своїх прав та відновлення справедливості.

По-перше, важливо звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі та виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу. Відповідно до статті 233 Кодексу законів про працю України, ви маєте право звернутися до суду з такими вимогами протягом трьох місяців з дня вручення вам копії наказу про звільнення.

По-друге, вам необхідно підготувати документи, які підтверджують вашу трудову діяльність на підприємстві, такі як трудовий договір, накази про прийняття на роботу, виписки з трудової книжки, а також копії наказу про звільнення та інші документи, які можуть підтвердити незаконність вашого звільнення.

Щодо компенсації моральної шкоди, за статтею 237-1 Кодексу законів про працю України, ви можете вимагати її відшкодування, якщо доведете, що звільнення завдало вам моральних страждань. Розмір компенсації визначається судом з урахуванням обставин справи.

Процес відшкодування матеріальної шкоди, зокрема заробітної плати за час вимушеного прогулу, передбачений статтею 235 Кодексу законів про працю України. У разі поновлення на роботі, підприємство зобов'язане виплатити вам середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Якщо підприємство відмовляється виплатити заробітну плату за останній місяць роботи, ви маєте право вимагати її виплати через суд. Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю України, всі суми, які належать працівникові від підприємства, мають бути виплачені в день звільнення. У разі затримки виплати, за кожний день затримки нараховується компенсація у розмірі, визначеному законодавством.

Рекомендується також звернутися до профспілкової організації на підприємстві, якщо така є, або до Державної служби України з питань праці, для отримання додаткової правової допомоги.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы