Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Наслідки псевдо-спадкування: хто є законним власником?

1
14:44, 21.09.2024
Наслідки псевдо-спадкування: хто є законним власником?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю досить складну ситуацію, що виникла у зв'язку зі спадкуванням. Моя бабуся померла два роки тому. У неї була квартира, яка, за її бажанням, мала перейти до мене. Але через деякі обставини (хвороба, вік, та інше) вона не встигла оформити тестамент, в якому було б вказано, що я є її єдиним спадкоємцем. Замість цього, вона підписала документ, який був складений моїм двоюрідним братом, де вказано, що вона передає йому право власності на квартиру. Мій брат зараз претендує на квартиру, але я впевнений, що бабуся хотіла, щоб квартира перейшла до мене. Які юридичні кроки я повинен зробити, щоб встановити свої права на спадок? Чи можу я оскаржити цей документ, який підписала бабуся, якщо він був підписаний під тиском або коли вона була не в стані розуміти свої дії? Які докази мені потрібно зібрати, щоб довести, що бабуся хотіла залишити мені квартиру?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:02, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації необхідно розглянути кілька юридичних аспектів, щоб захистити свої права на спадщину.

1. **Оцінка документа, підписаного бабусею:** Перш за все, слід перевірити, чи документ, підписаний бабусею, є юридично дійсним. Якщо це договір дарування або інший правочин, він мав бути нотаріально посвідчений, відповідно до статті 719 Цивільного кодексу України. Якщо нотаріальне посвідчення відсутнє, документ може бути визнаний недійсним.

2. **Психічний стан бабусі на момент підписання документа:** Якщо ви вважаєте, що бабуся підписала документ під тиском або в стані, коли вона не усвідомлювала свої дії, відповідно до статті 225 Цивільного кодексу України, такий правочин може бути визнаний недійсним. Для цього необхідно зібрати медичні докази (наприклад, висновки лікарів), які підтверджують, що на момент підписання документа бабуся не могла усвідомлювати значення своїх дій.

3. **Процедура оскарження:** Для оскарження документа вам потрібно звернутися до суду з позовом про визнання правочину недійсним. У позовній заяві слід чітко викласти всі обставини, які свідчать про недійсність документа, та надати відповідні докази.

4. **Докази бажання бабусі передати квартиру вам:** Якщо існують свідки, які можуть підтвердити наміри бабусі, їх свідчення будуть важливими. Також корисними можуть бути листи, записки або інші документи, які вказують на її бажання передати квартиру вам.

5. **Спадкування за законом:** У разі визнання документа недійсним, спадкування буде відбуватися за законом. Згідно з статтею 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємці першої черги – діти, батьки та чоловік/дружина померлого. Якщо бабуся не залишила заповіту, ви можете претендувати на спадщину згідно з чергою спадкування.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, щоб отримати кваліфіковану допомогу в підготовці та веденні справи в суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы