Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Тема: Передача спадщини

1
22:45, 21.09.2024
Тема: Передача спадщини
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Заплутана ситуація із спадкуванням: Як правильно розподілити майно за спадкуванням, якщо воно було набуто в шлюбі, але один із подружжя помер, а спадкоємці з обох сторін мають різні бажання щодо його розподілу? Моя ситуація дещо складна і заплутана. Я одружився, і ми з чоловіком прожили разом багато років, протягом яких ми набули певне майно. На жаль, мій чоловік помер, і тепер виникає питання про розподіл нашого спільного майна. Він мав дітей від першого шлюбу, які тепер претендують на частину майна. Також у мене є діти від першого шлюбу, які також хочуть отримати частину майна. Звичайно, я б хотіла, щоб все майно залишилось у мене, але я розумію, що всі мають право на свою частку. З іншого боку, діти мого покійного чоловіка хочуть взяти все майно, а мої діти теж хочуть свою частку. Як мені правильно розподілити майно, щоб всі були задоволені і щоб не порушувати закон? Чи можу я залишити все майно собі, а дітям мого покійного чоловіка нічого не дати? Які юридичні наслідки можуть бути у разі неправильного розподілу майна? Чи можуть діти мого покійного чоловіка вимагати розподіл майна через суд? І якщо так, то які є шанси, що суд вирішить на користь моїх дітей? Як мені вирішити цю складну ситуацію?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:06, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації спадкування майна, яке було набуте в шлюбі, важливо врахувати положення Сімейного та Цивільного кодексів України.

По-перше, відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю. Це означає, що після смерті одного з подружжя, половина цього майна належить іншому подружжю. Інша половина підлягає розподілу між спадкоємцями померлого.

По-друге, згідно з Цивільним кодексом України, спадкування може відбуватися за законом або за заповітом. Якщо заповіту немає, то спадкоємці першої черги за законом є діти, подружжя та батьки померлого (стаття 1261 ЦК України).

Таким чином, у вашій ситуації половина спільного майна залишається у вашій власності як пережившого подружжя. Інша половина, яка є спадковою масою, буде розподілена між спадкоємцями першої черги: вами, дітьми вашого покійного чоловіка, а також, можливо, його батьками, якщо вони живі.

Ви не можете залишити все майно собі, оскільки це порушить права інших спадкоємців, що може привести до судового розгляду. Діти вашого покійного чоловіка можуть вимагати свою частку через суд, і суд, ймовірно, дотримуватиметься законних норм про рівний розподіл спадкового майна.

Для уникнення спорів, ви можете спробувати домовитися з усіма спадкоємцями про добровільний поділ спадщини, що відповідає інтересам усіх сторін. Також ви можете звернутися до нотаріуса для оформлення спадкової справи та допомоги у правильному розподілі майна.

Якщо домовитися не вдається, і справа доходить до суду, рішення буде базуватися на законодавстві і фактах, наданих сторонами. Важливо мати всі документи, що підтверджують право власності, а також врахувати інтереси всіх спадкоємців, щоб уникнути можливих юридичних ускладнень.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы