Мене звати Роман Петрович. На даний час я офіційно працюю на державній роботі та сплачую державі увесь необхідний соціальний пакет та податок. Паралельно з цим я вирішив зайнятися іншою діяльністю (при цьому залишаючись працювати на основному місці роботи. Мій проект, як планується, буде:
1) Освітньою платформою
2) Інтернет магазином та торгівельним майданчиком
3) Багато-мовним порталом
Маючи сам педагогічну освіту, я б хотів створити, на базі edupro.expert (так називається мій сайт) приватний освітній центр (з прогресивними молодими викладачами). На даний час я працюю над розробкою навчальної програми, наскрізних змістових ліній і міжпредметних зв’язків; ну і звісно – над тим, щоб зібрати необхідний колектив.
Щодо торгівлі та інтернет магазину, я б хотів «торгувати» сучасним обладнанням для навчання, - для прикладу, таким як віртуальні окуляри. (Покищо, мій веб-сайт – у процесі розробки. Вже є домен, логотип та непогана присутність у результатах пошуку. Проте, технічна сторона, як от власне «інтернет-магазин» ще тільки розробляється)
На даний час у мене немає вільного стартового капіталу. Проте, наскільки мені відомо, за кордоном, та вже й в Україні – 1) існують, так звані, краудфаундингові компанії. Це великі спільноти добровольців, які «безповоротньо» «жертвують» гроші на молодий бізнес (за умови дотримання певних вимог). 2) Крім того, якщо б моя ідея сподобалася прогресивним інвесторам, то гроші можна отримати і з цього джерела; не говорячи вже про 3) кредит у банку.
Наскільки я розумію, створюючи власну справу, я одразу вступаю у ряд багато-векторних стосунків із державою та різно-галузевих стосунків із законом. Це і трудове право, і бухгалтерія, і податки і …
Не маючи юридичної освіти, я розумію, що можу десь порушити закон. З другої сторони, з огляду на «перехід держави у цифровий формат», та створення таких додатків як «Дія», вселяє надію на те, що все тепер можна спростити і «швиденько» та «чисто» створити бізнес.. Та чи це дійсно так? Чи немає тут якигось підводних каменів?
З огляду на все вище сказане, мене цікавить:
1) Як мені зареєструвати свій проект Edupro.Expert ? Як ФОП, ПП, ТоВ, АТ, Навчальний заклад, чи щось інше? (Враховуючи, що у мене немає стартового капіталу, тому статутний капітал буде мінімальним).. Чи можна вважати ПП – найбільш оптимальним варіантом?
2) Якщо б на базі мого сайту буде працювати «приватний освітній центр» (недержавного зразка) з власною назвою та навчальною програмою, чи повинен я отримувати якісь додаткові дозволи, акредитації чи ліцензії?
3) Яка група пл. податків буде мати місце у даній ситуації? І яку було б найвигідніше обрати? (Крім того, з огляду на останні реформи – як я маю платити податки, враховуючи, що я вже офіційно працюю та сплачую податки на основному місці роботи).
4) Як щодо реєстратора транзакцій? Як зараз контролюється фінансова діяльність?
5) Чи можна почати, наприклад, з ФОП, а поступово, вміру успіху моєї діяльності – переходити на інш. І чи доцільно це буде?
6) Існує думка, що в Україні бізнес набагато легше відкрити, ніж потім його закрити. Чи дійсно це є так? І якщо так, то в чому це зокрема проявляється?
7) Якщо моя діяльність буде поширюватись на території інших держав, але тільки онлайн, - чи повинен я також реєструвати свій бізнес і там?
8) Якщо говорити про мої приватні курси – чи існує необхідність «зареєструвати авторські права» на мою освітню програму? А також, якщо говорити про «бренд» edupro.expert – то чи потрібно створювати торгову марку? Та як це зробити? Чи є якісь переваги від цього (з огляду на певне їх «заміщення» доменами (URL). Адже «купивши» домен, я вже був заявив свої права на назву Edupro.Expert)
9) Яка буде приблизна вартість всіх послуг, пов’язаних з реєстрацією мого бізнесу, якщо я робитиму це сам (без посередників)? А яка – якщо цим займеться юридична компанія? І в чому переваги того чи іншого варіанту?
Додаткова інформація:
На даний час я маю паспорт тільки старого зразка (Не ID).. А закордонний почав виробляти. Чи не буде це завадою у користуванні застосунку «Дія» та швидкій реєстрації мого бізнесу?
Освіта: бакалавр з історії. Проте працюю зараз робітником у школі мистецтв.
Все, що зараз я реально маю – це ентузіазм та хороша ідея. Чи достатньо, на вашу думку, цього в сьогоднішніх умовах, щоб щось з цього вийшло?
Наперед дякую
Роман Петрович
https://www.edupro.expert/
https://www.facebook.com/shaban.roman.petrovich/
https://www.facebook.com/edupro.expert
Уважаемый специалист!
Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!
Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.
Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.
Ответьте на вопрос (ваша консультация):
Уважаемый пользователь!
Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!
Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.