Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з оформленням спадщини:

1
14:22, 21.09.2024
Проблема з оформленням спадщини:
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, стикаюся з проблемою, пов'язаною з оформленням спадщини після смерті моєї матері. Згідно зі свідоцтвом про смерть, вона померла 6 місяців тому. У нас була спільна квартира, в якій я зараз проживаю. Також у неї був рухомий май, грошові заощадження в банку та земельна ділянка в сільській місцевості. До нашої сім'ї також належали дві автівки, одна з яких була оформлена на мою дружину. Проте, після смерті матері я стикнувся з певними труднощами. Зокрема, виникли питання щодо оформлення спадщини, які я не зміг вирішити самостійно. Мене цікавить, як оформити спадщину в Україні, які документи потрібні для цього, чи можу я відмовитися від частини спадщини, якщо вона перебуває в боргах, чи маю я право на спадщину, якщо в мене є брат, які не мешкає в Україні, але має громадянство нашої країни. Також мені важливо знати, яким чином буде розподілятися май між спадкоємцями, якщо моя мати не залишила заповіту, які мої права та обов'язки в цьому процесі, яким чином маю я діяти, якщо моє право на спадщину буде оскаржено іншими родичами або третіми особами.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:08, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Оформлення спадщини в Україні регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ). Відповідно до статті 1216 ЦКУ, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо заповіт відсутній, спадкування відбувається за законом.

Спадкоємці першої черги, згідно зі статтею 1261 ЦКУ, це діти спадкодавця, чоловік або дружина, а також батьки. Якщо спадкування відбувається за законом, майно ділиться порівну між спадкоємцями першої черги.

Для оформлення спадщини вам необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (місцем останнього проживання спадкодавця) з заявою про прийняття спадщини (стаття 1269 ЦКУ). Це слід зробити протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ).

Документи, які зазвичай потрібні для оформлення спадщини, включають свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинний зв'язок (свідоцтво про народження, шлюб), документи на майно (право власності на квартиру, земельну ділянку, автомобілі) та паспорт спадкоємця.

Якщо ви бажаєте відмовитися від спадщини, стаття 1273 ЦКУ дозволяє це зробити шляхом подання відповідної заяви до нотаріуса. Відмова від спадщини можлива як на користь іншого спадкоємця, так і без вказання конкретного спадкоємця, але вона є остаточною і не може бути змінена.

Щодо боргів спадкодавця, відповідно до статті 1282 ЦКУ, спадкоємці відповідають за борги спадкодавця у межах вартості отриманого спадкового майна. Тобто, якщо ви приймете спадщину, ви будете відповідати за борги вашої матері, але не більше, ніж вартість спадщини.

Якщо ваше право на спадщину буде оскаржене, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх інтересів. Важливо зібрати всі необхідні докази, що підтверджують ваше право на спадщину, та залучити юридичну допомогу для представлення ваших інтересів у суді.

У випадку, якщо ваш брат, який не мешкає в Україні, але має українське громадянство, також має право на спадщину, він може подати заяву про прийняття спадщини за посередництвом консульської установи України за кордоном або особисто через представника в Україні на підставі довіреності.

Належне оформлення спадщини є важливим кроком для уникнення можливих суперечок між спадкоємцями та забезпечення правомірного розподілу майна.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы